Klasyczne problemy kierowcy z padaczką

by Darek
(Wrocław Żernicka 215)

Zasady badań lekarskich oraz oceny padaczki kierowców

Zasady badań lekarskich oraz oceny padaczki kierowców

Witam, mam pytanie odnośnie odzyskania prawa jazdy w przypadku padaczki wiem, że był już poruszany ten temat kilkakrotnie ale chciałabym dowiedzieć o szczegóły a mianowicie w marcu mijają 2 lata bez napadu.

Wiem, że muszę otrzymać zgodę neurologa i wykonać badania i tu moje pierwsze pytanie czy wydział komunikacji może wymagać ode mnie wykonania
badania w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy czy mogę wykonać badanie u innego lekarza uprawnionego do badania kierowców i czy jest na to jakiś przepis??1. Kolejna i najważniejsze pytanie czy jest to zgodne z przepisami że wymagają ode mnie ponownego egzaminu skoro nie miałam zabrane za punkty czy jakieś wykroczenia... jeśli tak to czy jest sens i jakaś szansa założyć sprawę sądową bo uważam że jest to bardzo krzywdzące. Bardzo proszę o odpowiedź!! z góry dziękuję i pozdrawiam


Miałam skierowanie do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy po tym jak zostało zgłoszone w 2012 r. przez lekarza dzwoniłam żeby dowiedzieć się o badaniach i zostałam poinformowana że jeżeli mam napady to nie ma sensu żebym je robiła bo i tak dostane odmowna decyzje a nie potrzebnie wydam pieniądze i mam się zgłosić jak nie będę miała już napadów przez wymagany okres czasu wiec ich nie zrobiłam.


A jak jest z tym egzaminem??

Panie Darku mam jeszcze jedno pytanie odnośnie odzyskania prawa jazdy po okresie beznapadowym, czy zdając ponownie egzamin będą mnie obowiązywały nowe zasady dotyczące świeżo upieczonych kierowców (zielony liść, ograniczenia prędkości itd?) Czy odzyskam swój stary dokument? pozdrawiam.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Padaczka a prawo jazdy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.