Kat. D skrzyzowanie Gajowej z Dyrekcyjna strefa egzaminacyjna

by Darek i Krzysiek
(Wrocław)

Kat. D na autobus- skrzyżowanie Gajowej z Dyrekcyjną, strefa egzaminacyjna Kursant Wrocław.

https://www.youtube.com/user/kursantwroclaw#p/u/4/HKp66R8hxgE

Ponieważ na bardziej skomplikowanych skrzyżowaniach nie ma czasu wyjaśniać, mam większość skrzyżowań rozrysowanych w kalendarzu i najgorzej jest z początkiem roku- zmiana kalendarza i trzeba wszystko od początku rozrysowywać.

Teraz mamy coś takiego jak skrzyżowanie ulicy Gajowej i ulicy Dyrekcyjnej. I tutaj na egzaminie jest skręt w lewo. Jest to dość skomplikowane skrzyżowanie, dlatego ja to zawsze wcześniej tłumaczę jak to ma być. I teraz tak: pierwsze co mamy tu dwa znaki, które dotyczą tych najbliższych skrzyżowań.

Pierwsze musimy przepuścić tych jadących stąd. Ponieważ jest to ulica jednokierunkowa, więc stąd nam nikt nie nadjedzie, patrzymy, żeby przepuścić tych jadących tutaj. Następnie musimy się ustawić przy osi jezdni. Tutaj nie ma wyznaczonej osi jezdni, więc patrzymy na tę ulicę i jakoś musimy sobie odwzorować tę oś jezdni i ustawić się tu przy osi jezdni.

Oczywiście będą tacy, którzy będą nas wyprzedzać z lewej, z prawej, ale my mamy to zrobić zgodnie z przepisami. Następnie jeżeli tu się pali zielone światło nie mamy żadnych szans przejechania, ponieważ tu wszyscy będą jechać.

Na tym skrzyżowaniu jest dość intensywny ruch. Zapala się czerwone światło- ci jadący stąd stają, najczęściej zostawiają nam przerwę, ale w tym czasie kiedy tu jest zapalone czerwone światło jeszcze pali się zielone światło dla jadących od Pułaskiego spod wiaduktu jadących na wprost i skręcających w lewo.

Najczęściej te samochody są tak nastawiane, że my nie widzimy czy ktoś tu jedzie czy nie, więc możemy się wspomagać obserwując jadących od Suchej, od strony dworca, jeżeli te auta tu ruszą na wprost to znaczy, że tu nikt nie nadjedzie.

Ponieważ ci mają tu zakaz skrętu w prawo, możemy sobie spokojnie skręcać w lewo, oczywiście pamiętając, że musimy puścić tych jadących na wprost i skręcających w prawo. I to by było tyle co do tego skrzyżowania.

Kat. D na autobus- skrzyżowanie Gajowej z Dyrekcyjną, strefa egzaminacyjna Kursant Wrocław.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to WORD Wrocław Zaproszenie .

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.