Kat. B terminowe a nowa kat. A bezterminowa

by Alicja
(gdzieś w Polsce)

Terminowe prawo jazdy kategorii B

Terminowe prawo jazdy kategorii B

Dobry wieczór,

zwracam się z takim pytaniem.
Trzy lata temu (2009) otrzymałam orzeczenie lekarskie terminowe na 10 lat kat. B.

W tym roku 2012 ponowiłam badania lekarskie, wystawiono mi orzeczenie bezterminowe zarówno na kat. A jak i B /czyli na motor i prawko na auta osobowe/.

Teraz zdałam kat. A. Czy na nowym prawku kat. B także będzie już bezterminowa?
Prawo jazdy na motor Bezterminowe
Odpowiedź
Jeżeli orzeczenie na obie kategorie jest bezterminowe, to teoretycznie zarówno kategoria motocyklowa jak i na samochody osobowe powinna być bez określonego terminu ważności.

Jak wyjdzie w rzeczywistości? Okaże się przy odbiorze dokumentu. Znam przypadki, że co innego było mówione podczas badania lekarskiego, a co innego okazywało się przy odbiorze dokumentu.

Tak było w przypadku, który pozwoliłem sobie uwiecznić na małym skanie, że są różne daty ważności poszczególnych kategorii prawka.

Oczywiście kierowca po wizycie w mojej przychodni, otrzymał później dokument całkowicie bezterminowy.Zaburzenia Równowagi

Po wprowadzeniu 19 stycznie 2013 roku zapisów nowej "Ustawy o kierujących pojazdami", wszystkie prawa jazdy na motocykle oraz samochody osobowe są wyłącznie terminowe.

Wszystkie prawka wydane wcześniej zostaną wymienione na nowy wzór do 2032 roku. Tak więc dobre czas z dokumentem bezterminowym skończyły się bezpowrotnie.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Zaproszenie Badania Kierowców Psychotesty.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.