Kandydat na egzaminatora Komentarze do filmow

by Adam
(gdzieś w Polsce)

Kurs nauki jazdy we Wrocławiu na Toyocie Yaris

Kurs nauki jazdy we Wrocławiu na Toyocie Yaris

To ja dziękuję za odpowiedź. Bardzo mi miło i służę pomocą, w miarę możliwości.Tak się składa, że jestem kandydatem na egzaminatora prawa jazdy kategorii B i zagadnienia zadań egzaminacyjnych na placu manewrowym oraz w ruchu drogowym to mój konik,

zwłaszcza, że niebawem odbywam 3 dni jako samodzielny prowadzący egzaminy pod nadzorem egzaminatora, który został mi wyznaczony przez WORD zanim przystąpiłem do praktyk asystenckich :).

Z miłą chęcią przejrzę Państwa kolekcję filmów. Ten, pod którym zamieściłem komentarz był pierwszym, jaki obejrzałem. Pozwolę sobie skomentować każdy z osobna.

A może mógłbym jakoś ? Mówicie Państwo o różnych zachowania egzaminatorów ... co dokładnie macie na myśli ? Jeżeli chodzi o kategorię B oraz B1, to kryteria oceń zadań 1,2 oraz 7 są dosyć czytelne. Z własnego doświadczenia widzę, że zadanie 1 egzaminatorzy (przynajmniej na Górnym Śląsku) traktują ulgowo.

Jeżeli chodzi o zadanie nr 2, to egzaminatorzy przymykają oko na upewnienie się o możliwości jazdy. Za nieprawidłowo wykonane zadanie uznają sytuacje, o których mowa w instrukcji egzaminowania (załącznik nr 5, tabela 4) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27.X.2005, tj. najechanie na linię wyznaczające zewnętrzne krawędzie stanowisk,

utrata płynności jazdy (jazda przy uruchomionym hamulcu ręcznym oraz gdy silnik zgaśnie), niezatrzymanie całego pojazdu w polu zatrzymania (i tu są małe rozbieżności wśród egzaminatorów i podjęcie decyzji zależy najczęściej od ich dobrej woli)

- ja akurat trafiłem na doświadczonego (ok. 60 lat), który powiedział, że jeżeli tył lub przód pojazdu "wisi" nad liniami pola zatrzymania, to nie uznają tego jako błąd w zadaniu, delikatne pozostawienie pojazdu "na centymetry" poza stanowiskiem również nie.

Rzecz jasna błędem nie jest, jeżeli osoba egzaminowania nie używa świateł mijania podczas wykonania zadań na placu manewrowym.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Egzamin na prawo jazdy.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.