Jak długo jest ważne skierowanie Starosty na badania

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław)

Odwołanie do Instytutu Medycyny Pracy w Sosnowcu

Odwołanie do Instytutu Medycyny Pracy w Sosnowcu

Czy możesz się badać bez skierowania i jak długo jest ono ważne do badań lekarskich za jazdę po alkoholu?Hej,mam ważne pytanie. DOSTAŁEM SKIEROWANIE NA BADANIA LEKARSKIE I PSYCHOTECHNICZNE NA POCZĄTKU LUTEGO. BADANIA PSYCHOTECHNICZNE ZROBIŁEM PRYWATNIE 16 MARCA, NATOMIAST NA LEKARSKIE CHCĘ JUTRO TO JEST 23 MARCA aby ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA POŁOWĘ KWIETNIA , NAJLEPIEJ 13 kwietnia. PONIEWAŻ NIE MAM TERAZ PIENIĘDZY NA ZROBIENIE TYCH BADAŃ.

NIE WIEM TERAZ CZY MOGĘ IŚĆ Z TYM SKIEROWANIEM, CZY NIE DOCZEPIĄ SIĘ W WOMP-IE, ZE SKIEROWANIE JEST TROCHĘ STARE. CHYBA ZE MOŻNA IŚĆ PO NOWE DO STAROSTWA KTÓRE TO WYDAŁO. PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ


@Skierowanie nawet przeterminowane jest Ok,
ale nie radzę zbytnio zwlekać:


ok.już zarejestrowałem się na 23 kwietnia,niestety to najbliższy wolny termin :)


Dzień dobry nazywam się Paweł . Zatrzymano mi prawo jazdy ze względu na jazdę samochodem w stanie po użyciu alkoholu na okres 6-ciu miesięcy. Jaki jest maksymalny okres oczekiwań na badania lekarskie? Dodam, że prawo jazdy zatrzymano mi 12.11.2014. W pouczeniu pisze:


,,Na badania lekarskie przeprowadzone w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami należy zgłosić się w terminie miesiąca od dnia doręczenia decyzji o skierowaniu do Małopolskiego Ośrodka Medycyny Pracy(...) Orzeczenie lekarskie należy przedstawić organowi kierującemu na badania w terminie 3 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o skierowaniu."

Decyzję o skierowaniu na badania dostałem 19.03.2015. Zarejestrowałem się w MOMP. Termin ustalono na 17.07.2015. Jak mam rozumieć to pouczenie? Badania mają być przeprowadzone w ciągu miesiąca a 3 miesiące na doręczenie orzeczenia? Brak mi pomysłów jak to rozumieć. Proszę o pomoc w tym przypadku.


Witam zabrano mi prawo jazdy za jazdę pod wpływem na 6 miesięcy bylem także na badaniach lekarskich w Womp w Kielcach wszystkie padania przeszedłem pozytywnie oprócz 2 krzyża tego z numerami bo nie wyrobiłem się w czasie oraz urządzenia tego z pedałami i klaksonem niby za wolno reagowałem na klakson prawda jest taka, ze złapał mnie skurcz 2 te pedały są pod złym kontem.

Pani doktor kazała zgłosić mi się na poprawę tych 2 testów ja mieszkam i pracuje za granica wiec jest to dla mnie wielki problem, Gdzie mogę zrobić test psychologiczny bez skierowania, bo tamto skierowanie jest w Womp Kielce.Potrzebuje jak najszybciej koszta nie graja roli bez prawa jazdy nie mogę pracować

dziękuje prosił bym o pomoc

Comments for Jak długo jest ważne skierowanie Starosty na badania

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Oct 25, 2017
Rating
starstarstarstarstar
Prawo jazdy kat b
by: Paweł

Witam.
Około trzech lat temu miałem wpadkę (małe posiedzenie z kolegą przed garażem po czym próba zaparkowania auta...nieudana...) karą było zakaz prowadzenia na okres dwóch lat i grzywna.

Następnie dostałem skierowanie na badania psychologiczne i do" WOMP".
Zrobiłem badania psychologiczne oczywiście pozytywnie i udałem się na wyznaczony termin do WOMP w Sosnowcu. Pani doktor powiedziała że wszystko będzie zależeć od prób wątrobowych. Po kilu dniach miałem przyjechać jeszcze raz jak będą już wyniki .

Dostałem telefon i pojechałem wyniki okazały się ok, Potem okulista... super nawet dodatkowe badania jak na kat C+E (nie wiem dlaczego) też wyszły ok, następnie laryngolog "Próba Romberga" zacząłem lekko tracić równowagę i zaczął się problem.Pani doktor powiedziała że to mogą być oznaki alkoholizmu. Próbowałem wytłumaczyć że nie udana" Próba Ramberga" wiąże się z moją chorobą "Charcota-mariego-Tootha"

Pani doktor napisała swoje, Powiedziała że nie zna tej choroby i wysłała mnie do neurologa. Po badaniach i rozmowie Pani neurolog stwierdziła że nie jest źle i są gorsze przypadki , Zaoferowała mi pomoc miałem dostarczyć badania "EMG" które potwierdzą minimalny stan choroby. Za kila dni przywiozłem "EMG" ale orzeczenie już na mnie czekało oczywiście negatywne. Odwołałem się do WOMP w Łodzi i tam usłyszałem że( "Kurcze nie wiem, zastanowię się jeszcze, my nie chcemy stracić pracy...Itd...Dostanie pan orzeczenie pocztą.")

I dostałem negatywne.
Chcę tylko dodać że na co dzień pracuję jako operator wózka widłowego wysokiego składu a pracowałem jako kierowca międzynarodowy. Auta to moja pasja od najmłodszych lat. Jestem załamany, Zdesperowany....
Bardzo proszę o pomoc.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Orzeczenie lekarskie dla Kierowców.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego

Przeszukaj bloga:


Darmowy Dostęp nawet teraz!! Wreszcie się dowiesz:
"Jak przejść psychotesty czy badania lekarskie i cieszyć się swoim prawkiem?Absolutnie zero spamu!!

Zapisz się już dzisiaj do źródła najnowszych informacji o badaniach kierowców z pozycji osoby wykonującej!!

Znam wszystkie problemy trapiące osoby takie jak TY!

Będziesz również dostawał przed wszystkimi /jako bonus/ moje najnowsze filmy wideo w tym temacie.

Dowiedz się wszystkiego z pierwszej ręki od specjalisty o

  • Badaniach kierowców
  • Badaniach na prawko
  • Kursach prawa jazdy,
  • I wiele innych ciekawych kontrowersyjnych tematów!!

Nie udostępniam tego adresu nikomu więcej pod żadnym pretekstem!! Jednym kliknięciem możesz się również wypisać z mojej listy subskrybentów, ale naprawdę nie warto!!Dariusz Kraśnicki Wroclaw

Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i medycyny pracy we Wrocławiu.

Przychodnia medycyny pracy i badań okresowych kierowców Ile kosztują badania na prawo jazdy?