Głuchota jednego ucha a Auto Służbowe

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław)

Normy słuchu dla kierowców aut służbowych

Normy słuchu dla kierowców aut służbowych

Czy nie słysząc na jedno ucho, możesz jeździć samochodem służbowym kategorii B jako Kurier lub w innym podobnym zawodzie?
Witam, pisałem do Pana już jakiś czas temu odnośnie badań dla kierowców kat. C oraz C+E. Obejrzałem Pańskie filmiki na YouTube odnośnie badań dla kierowców aut służbowych kat. B. Otóż przytoczę krótko, o co mi chodzi. Mam wadę słuchu, prawo jazdy kat B bez ograniczeń.

Nie słyszę na prawe ucho całkowicie, za to na lewe słuch mam idealny. Lekarz nie wpisał mi obowiązku posiadania aparatu słuchowego ponieważ nic by mi nie dał(całkowita głuchota ucha prawego). Moje pytanie zatem, czy mogę pracować jako kurier kat. B z moją wadą słuchu?

Dodam że nie posiadam żadnych innych chorób, a wzrok mam idealny tak samo słuch na lewe ucho. Z góry dziękuję za odpowiedź.

PS: po obejrzeniu Pańskich filmów odnośnie psychotestów dla kierowców aut służbowych kat B nie ma jasno określonego, czy audiogram jest konieczny. Mam pytanie czy może na kierowcę kat C coś się zmieniło dla osób z moją wadą słuchu? Dziękuję za odpowiedź i przepraszam za zabrany czas.

Czyli o ile dobrze zrozumiałem, zrealizowano postulat ludzi niedosłyszących i ludzie tacy jak Ja mogą w końcu zostać kierowcami zawodowymi? Materiał z lipca, także mogę śmiało zapisać się na kurs prawa jazdy C?

Dodam, że na lewe ucho słyszę idealnie. Proszę o odpowiedź ponieważ nie wiem czy się zapisać czy nie na kurs. Z góry dziękuję za odpowiedź

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Jak sprawdzic prawo jazdy.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.