Głuchota czuciowo-nerwowa

by Damian
(gdzieś w Polsce)

Ubytek słuchu jest przeciwwskazaniem zdrowotnym

Ubytek słuchu jest przeciwwskazaniem zdrowotnym

Głuchota czuciowo-nerwowa i prawo jazdy kategorii B?


Witam :)
Mam 21 lat i jestem osoba która ma wadę słuchu czuciowo-nerwową . Moja historia zaczęła się od tego ze nie dosłyszałem na lewe ucho i dzięki prawemu mogłem normalnie się komunikować z innymi osobami.

W roku 2013 przeszedłem badania lekarskie na kat B prawa jazdy,

egzamin zdałem nie było żadnych zastrzeżeń od instruktora,co do mojego słuchu polecenia wykonywałem poprawnie. W tym samym roku czyli 2013 utraciłem słuch i myślałem ze to woskowina dostałem skierowanie na badania do Warszawy gdzie wykryto u mnie ta wadę czuciowo-nerwową obustronna.

Ta wada ogranicza mnie na tyle, ze nie mogę się z nikim prowadzić normalnej rozmowy . Rozmowa przez telefon już jest trochę łatwiejsza i w tym roku czeka mnie operacja.

I tutaj kieruje do pana moje pytanie, czy z ta wada, gdy mam już prawo jazdy kat B mogę prowadzić samochód osobowy?? Według obecnie obowiązujących przepisów całkowity ubytek słuchu nie stanowi przeciwwskazania zdrowotnego do posiadania prawa jazdy kategorii B.

Obejrzyj filmik powyżej, w którym zasady dotyczące prawka amatorskiego są jak najbardziej aktualne. Prawko zawodowe przedstawiłem w filmiku poniżej.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Orzeczenie lekarskie dla Kierowców.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.