Fajna przygoda z policja

by Łukasz
(Mazowieckie)

Jechałem samochodem o masie własnej 549 kg i policja mnie zatrzymała chciała dać mandat 300 zł + 100 Zł.

300 zł za jazdę bez uprawnień, bo powiedzieli, że masa własna pojazdu + masa własna kierującego, a 100 zł za wjazd za STOP że nie zatrzymałem się

tylko zwolniłem. Mam prawo jazdy kategorii B1 czy mogę tym legalnie jeździć czy nie? Sprawa poszła do sądu.

Comments for Fajna przygoda z policja

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Aug 08, 2015
Rating
starstarstarstarstar
Problemy z nauką jazdy
by: Anonymous

Osobiście nie polecam i nikomu, chyba, że wszystkie manewry jak i samą jazdę macie opanowaną niemalże do perfekcji. Przez 30h kursu na 26 spędzałam po około 25 minut na łuku i to nie dlatego, że miałam problemy z tym zadaniem, ale dlatego, że państwo instruktorzy mogli sobie pogadać.

I nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że pozostałe manewry wymagały więcej uwagi i czasu, a i ćwiczenie tego samego przez prawie pół godziny nie mijało się z celem. Towarzystwo i tak nie zwraca uwagi na ucznia (kilkakrotnie celowo nie odwracałam głowy).

Nie ma co liczyć także na to że faktycznie wyjeździ się te 30 godzin, ponieważ gdyby podliczyć 5 minut za późno zaczętą lekcję i 10 minut wcześniej zakończoną praktycznie za każdym razem to zbiera się nam ponad 3 godziny za które bądź co bądź się zapłaciło.

Czasem trzeba zatrzymywać się na 5-10 minut , aby mogli oni pozałatwiać swoje sprawy. Instruktorzy objaśniają manewry niedokładnie ponadto jako, że wymieniają się oni co pewien czas nigdy nic do końca się nie dowiesz jak co robić, bo każdy mówi coś innego. Jeden mówi że spokojnie jedz wolniej a drugi że jak jest napisane na ograniczeniu 40 to ma być na liczniku 40.

Szczytem braku profesjonalizmu jest zachowanie pracowników euforii. Kilkakrotnie zostałam okrzyczana za błędy wcześniej nie wymienione, bez wyjaśnień co dalej robić, aby było dobrze. Nie skomentuje tego, że nie raz nie miałam możliwości dowiedzieć się jaki błąd popełniłam, bo instruktor po prostu się sfochał. Jedynym plusem są nowe samochody (toyota), które i tak różnią się model (5 i 6 biegowa).

Pedały w nich chodzą inaczej a jako że w Wordzie dostaje się wersję 5 biegową nie rozumiem po co uczyć na tej sześciu. Na wykłady teoretyczne też nie ma sensu przychodzić no i tak wszystkiego trzeba będzie się douczyć z podręcznika.

Całość nie zakończyła się nawet egzaminem wewnętrznym, który przybliżyłby stan przygotowania na ten prawdziwy wordowski. Po prostu na 24h dostajesz papier, że się go zdało... Podsumowując lepiej dopłacić ta 100 czy 200 i mieć kurs z prawdziwego zdarzenia niż męczyć się tam i tracić czas oraz pieniądze na dokupione godziny oraz kilkukrotne podchodzenie do egzaminów.

Jeżeli kurs na prawo jazdy to dla ciebie formalność to zapraszam tam. PS. Nie sugerować się opiniami na ich stronie. Odkupili ja oni wraz z nimi od starej euforii. Dowód. Posiadają tylko nowe toyoty a opinie pochodzą z 2012 roku... Poza tym słyszałam podczas rozmowy telefonicznej instruktorki z osoba od starej.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Zaproszenie Badania Kierowców Psychotesty.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.