Egzaminator prawa jazdy Zdawalnosc

by Lech
(Dolny Śląsk)

Egzaminator prawa jazdy: Zdawalność w Polsce i jej przyczyny.

Pomimo dużej konkurencji na rynku szkół nauki jazdy zdawalność w Wordach całej Polski jest słaba. Nadzór elektroniczny nad przebiegiem jazdy egzaminacyjnej nie pozwala na zmniejszenie ilości zadań egzaminacyjnych lub ich zawyżoną ocenę.

Dane z dysków są systematycznie przeglądane, a bardziej wyrozumiali egzaminatorzy kierowani na doszkalanie, a nawet zwalniani z pracy.

Dochodzi do tego słabe przygotowanie kursantów /wyjątkowo złe w szkółkach najtańszych, ale szkoły przereklamowane też czasami nie są bez winy/.

Przeciętnie egzaminator przeprowadza około 10 egzaminów w czasie dnia pracy. Nawet jeżeli kogoś oblał na placu, to zaraz koordynator wyznacza mu następną osobę do zdawania.

Wybór jest losowy i raczej małe szanse na tzw ustawienie egzaminu.

W mojej opinii zawód egzaminatora uległ znacznej deprecjacji. Pensje około 4000 zł brutto /+dodatki/ raczej nie są motywujące dla najbardziej ambitnych.

Łapówkę w tej chwili weźmie tylko ktoś niespełna rozumu. Niestety to na egzaminatorach skupia się niski poziom szkolenia w OSK i "ktoś musi być tym złym".

Mobbing personelu w Wordach jest również tajemnicą poliszynela. O części dyrektorów chodzą plotki,że są z nadania politycznego - zapewne tych "bezpartyjnych fachowców" zweryfikuje się przy kolejnych wyborach. Spora grupa egzaminatorów przypłaca to zdecydowanym pogorszeniem się stanu zdrowia.

Jeżeli masz coś ciekawego na ten temat lub swoją odmienną opinię, to zapraszam do komentarzy !!Comments for Egzaminator prawa jazdy Zdawalnosc

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Jun 20, 2010
Rating
starstarstarstarstar
Po co jeszcze robi się kursy na egz?
by: Anonymous

Popieram. Pracy nie ma w całej Polsce. Szkoda czasu i dużych pieniędzy. Zdałem A i B i to na tyle. To komercja i tylko z pozoru dobre zajęcie (presja z każdej strony). WYDAŁEM NA PAPIER PONAD 5000 ZŁ (kursy, badania, egzaminy). Pytani egzaminatorzy potwierdzali, że plany dostają "z góry" a niepokorni muszą odejść. Zawód chyba jednak zdewaluował się a WORD-Y to Fabryki Kasy Marszałków no i miejsce na ciepłe posadki dla znajomych (pseudo szkolenia, koordynatorzy BRD etc.etc. Na pensje tychże muszą zarobić wyrobnicy egzaminatorzy, kosząc wszystko jak nakazano.

Mar 25, 2010
Rating
starstarstarstarstar
comment
by: Anonymous

Podpisuję się pod tym artykułem. Od siebie mogę jeszcze dodać, ze egzaminowanie staje się po prostu komercją, a Wordy to firmy nastawione na duże zyski.

Jest to bardzo niepokojące z uwagi na fakt, że przestają się liczyć umiejętności osoby zdającej a coraz bardziej liczy się zdawalność, która z góry jest określona przez Dyrektorów poszczególnych Wordów i ich statystyki.

Oni natomiast dyrygowani są przez Marszałków, którym to podlegają. Przepuszcza się na siłę dla swiętego spokoju i chęci utrzymania posady.

Prawo jazdy to jest przywilej, który nie wszyscy mogą posiadać, tym bardziej, że wiele osób się po prostu nie nadaje na kierowców...

Powszechny mobbing, podważanie decyzji egzaminatorów ( często niesłuszne ), brak możliwości odwołania się egzaminatora od krzywdzących decyzji Urzędu Marszałkowskiego,

to tylko jedne w wielu problemów tego zawodu, który moim zdaniem schodzi na "psy" ( przepraszam za to określenie )

Potrzebne są zmiany
w całej strukturze jaka wiąże się z egzaminowaniem
i szkoleniem

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Opinie na temat Egzaminatorów.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.