Dorosly kierowca nie znaczy ze dobry kierowca

by Piotrek
(gdzieś w Polsce)

Na łące maluszkiem

Na łące maluszkiem

Ja mam 15 lat i mieszkam na wsi. W moim garażu stoi maluch którym nieraz jeżdżę po swoim polu, na którym rozstawiam różne elementy którymi twoże sobie tor.

Wielu doświadczonych kierowców, którzy mnie widzieli, mówili że dobrze mi idzie, nie chodzi tu o brawurę czy wyczynowe popisy które maluchem łatwo wykonać z uwagi na napęd na tylną oś, ale wielu podziwie mnie za to że mimo iż jestem na swojej łące, unikam brawury.

Wiem, że łąka to nie to samo co prawdziwa jezdnia, ale zawsze to jakieś doświadczenie.

Widziałem nieraz w internecie filmy jacy ludzie są bezmyślni i nie poradni na drodze, mimo iż mają powyżej 18 roku życia, dlatego uważam, że wiek kierowcy nie jest aż tak ważny, bo jeśli człowiek myśli racjonalnie, przestrzega przepisów i nie utrudnia ruchu drogowego,

to prawo jazdy kategorii B może mieć nawet w wieku 15 lat, a jeśli ktoś w ogóle nie nadaje się do prowadzenia pojazdy to nawet w wieku 24 lat nie da sobie rady.

Dlatego myślę że prawo jazdy kategorii B powinno być dozwolone od 16 lat; ale pod warunkiem jakiś testów które pozwolą sprawdzić jak młody kierowca da sobie radę na drodze,

a ponadto można by zrobić, tak aby na samochodzie prowadzonym przez osobę w 16 roku życia, widniała jakaś naklejka która informowała by innych kierowców o tym że pojazd prowadzi nie pełnoletni kierowca.

Comments for Dorosly kierowca nie znaczy ze dobry kierowca

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Jan 25, 2012
Rating
starstarstarstarstar
Kamil Nie mialem żadnego wypadku
by: Anonymous

Witam!

Ja zrobiłem prawko na b1 jak miałem 16 lat w Opolu w szkole strażak,którą bardzo pozdrawiam!Mam teraz 18 lat

a miałem już 4 samochody clio 1,astrę 1,7 tdi isuzu,fiestę a teraz mam golfa 3.Nie miałem żadnego wypadku a przy dwóch kontrolach drogowych nic mi za to nie zrobili.Teraz przymierzam się to zmiany na b.Polecam wszystkim te prawko warto bo to było moje marzenie jeździć autem a tak to musiał bym czekać dwa lata.

Zrobiłem przez dwa lata niecałe 30 tys km,dorabiając sobie za kierownica oraz jazda z pasji.Teraz mam większe doświadczenie a koledzy którzy zrobili na b pytają się o moje doświadczenia.A prawo jest durne bo każdy będąc młodszym wpaja sobie szybciej pewne zachowania na drodze.Polecam b1 i jazdę z głową

Jan 19, 2010
Rating
starstarstarstarstar
Kierowca dorosły czy Młody
by: Dariusz

Bardzo ciekawy oraz przemyślany post na temat wieku kierowcy. Mogę tylko podpisać się pod nim "obiema rękami" Nawet "Starym" kierowcom brakuje czasami umiejętności i rozsądku.

Często się widzi starsze osoby jadące 60-tką po autostradzie.

Zapraszam Autorów do umieszczenia jeszcze innych zdjęć z jazdy po "swoim torze" lub dodania wrażeń z treningów.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to prawko 16 lat Prawo jazdy B1.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.