Dlaczego prawko terminowe kat. B i C na 5 lat?

by Piotr
(Kielce)

Terminowe prawo jazdy różnych kategorii

Terminowe prawo jazdy różnych kategorii

Co robić, jak dostałem terminowe prawo jazdy na 5 lat, przy badaniach na kategorię C?

Witam Panie Doktorze.
Sytuacja wygląda następująco:
10.09.2008 zdałem prawo jazdy kategorii B, lekarz wystawił mi bezterminowy okres ważności tego prawa jazdy. I wszystko było ok.

Następnie 20.03.2011 r. zdałem prawo jazdy kategorii C, miałem zrobione badania lekarskie na kat. C,C+E lekarz jak to ustawa nakazuje wydał orzeczenie ważne 5 lat (do 20.01.2016 r.).

Złożyłem wymagane dokument itp. Odebrałem prawo jazdy i ku mojemu zdziwieniu obok mojej ważnej bezterminowo kategorii B pojawiła się data ważności ta sama co przy kategorii C tj. 20.01.2015 r.

Nie próbowałem tego wyjaśnić od razu,lecz teraz gdy zbliża się termin wymiany mojego dokumentu przyjrzałem się sytuacji która wygląda następująco: Kategorii C nie używałem nigdy i bardzo prawdopodobne, że nie użyje przynajmniej w najbliższych kilku latach,

natomiast kategoria B jest mi niezbędna więc mam do Pana pytanie: czy jest możliwość obym po złożeniu wniosku bez wykonywania badań otrzymał dokument z ważną tylko kategorią B (oczywiście już nie bezterminowo tylko na 15 lat jak to nakazuje obecne prawo)? W końcu było ono bezterminowe.

Znajomy instruktor prawa jazdy stwierdził że powinienem otrzymać taki dokument.

Ciekawi mnie Pana opinia na ten temat.

Pozdrawiam i czekam na odp.
mój mail : piotrek......@o2.pl

Piotr K.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Zaproszenie Badania Kierowców Psychotesty.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.