Czesciowy daltonizm

by Bogdan
(Wroclaw)

Częściowy daltonizm u kierowcy kategorii E/C

Częściowy daltonizm u kierowcy kategorii E/C

Witam, mam pytanie, w czasach szkolnych podczas badań wstępnych do technikum Górniczego wykryto u mnie chorobę wzroku, polegającą na tym, że nie widzę zielonego na czerwonym i odwrotnie, co przekreśla mnie w testach z cyframi ukrytymi w kolorowych kulkach, rozróżniam tylko niektóre.

Posiadam prawo jazdy C i teraz chce zrobić kat.E. Wybieram się na badania obowiązkowe, czytałem, ze można nosić okulary korekcyjne.

Czy to może pomoc mi zdać test u okulisty? pozdrawiam!Bogdan

Moja odpowiedź
@Norma rozpoznawania barw dla kategorii C jest taka sama jak C+E, więc nie powinno być problemów.

Zakładam oczywiście, że wcześniej zrobiono rzetelną konsultację okulistyczną i prawo jazdy kategorii C, i rozpoznajesz barwy podstawowe.

Oczywiście, tablice Ishihary są bardzo czułym narzędziem w rękach okulistów, ale nie musisz rozpoznawać idealnie wszystkich rysunków, aby przejść ten test na prawo jazdy C+E czyli ciężarówka z przyczepą.

Jeżeli jednak miałeś jakieś kłopoty i straciłeś prawko z powodu nieprawidłowego rozpoznawania barw, to koniecznie napisz, jak do tego doszło!!

Czy był to częściowy daltonizm, czy mimo wszystko jakieś poważniejsze schorzenie i brak rozpoznawania nawet barw podstawowych.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania oczu wada wzroku.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.