Cukrzyca a zawodowe prawo jazdy

by Roman
(Birmingham UK)

Norma u kierowców zawodowych z cukrzycą

Norma u kierowców zawodowych z cukrzycą

Mając cukrzycę typu 2 -poziom cukru zawsze w okolicach
7,5 mmol/l-12,5mmol, ogólnie tendencja wzrostowa nigdy nie miałem hipoglikemii, zawsze bliżej hiperglikemii, zostało mi zatrzymane prawo jazdy ( zawodowe C,D) z tego powodu :;

uzasadniając decyzję podano mi powód hipoglikemii Co w takiej sytuacji powinienem zrobić, żeby się odwołać od tej decyzji. Czy mając cukrzycę już nie mogę prowadzić zawodowo samochodów? Dziękuje za odpowiedz

z poważaniem
Roman

@Moja odpowiedź
Teoretycznie jest możliwe zachowanie prawa jazdy zawodowego nawet u osoby chorej na cukrzycę i leczonej insuliną: Prawo jazdy zawodowe a Cukrzyca W praktyce jest to bardzo trudne do spełnienia dla kierowcy ciężarówki lub autobusu.

Z tego konkretnego opisu nie wynikają żadne działania podjęte przez kierowcę w celu podjęcia leczenia np wizyta u lekarza specjalisty diabetologa. Poziomy cukru są przekroczone i świadczą o rozwijającej się chorobie, co podczas jazdy autem ciężarowym może stanowić poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

Odwołać oczywiście się można, ale proponowałbym najpierw rozpoczęcie specjalistycznej diagnostyki oraz leczenia, a później powtórne badania w ośrodku referencyjnym, aby odzyskać uprawnienia do jazdy.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.