Brak widzenia obuocznego u operatora wozka widlowego

by Sławek
(gdzieś w Polsce)

Normy widzenia przestrzennego u operatorów wózków

Normy widzenia przestrzennego u operatorów wózków

Czy Brak widzenia obuocznego dyskwalifikuje Cię do pracy w charakterze operatora wózka widłowego?

Witam. Po dzisiejszej wizycie w ośrodku medycyny pracy jestem załamany.Tzn psychotesty na wózek widłowy zostały zakończone po wizycie u okulisty i nie dopuszczony do dalszych badań.

Mam wadę wzroku szkła korekcyjne + i astygmatyzm,Wiem, że to mnie dyskwalifikuje, ale jak robiłem uprawnienia to nikt,żaden lekarz, osoba prowadząca kurs mnie nie poinformowali, że mogę mieć jakieś problemy,a kurs trochę kosztował.

Nie rozumiem lekarzy, bo ja od 3 lat w pracy na wózku latam z regałami paletami; piętrowanie, załadunek na samochody, pracodawca ze mnie jest zadowolony, a teraz co, w lutym mi się umowa kończy i naraz z robotą klops.

Ktoś ocenia kogoś mimo, że nie wie jakie są prawdziwe realia, bo okulista to tylko teoria i zero pojęcia o praktyce i umiejętnościach które są potrzebne. I jeszcze jedno jak w 2008 r. starałem się o grupę inwalidzką to okazało się, że moja wada nie jest taka zła.Moja odpowiedź
Naprawdę ma Pan problem, nie za bardzo wiem jak pomóc. Normy widzenia obuocznego u operatorów wózków widłowych muszą według obecnych przepisów być spełnione.

Witam
Pisałem do pana w piątek o mojej sprawie tzn. że zostałem odrzucony na psychotestach na wózek widłowy. Wiem, że nie jest mi pan wstanie pomóc, ale jedno chciałem panu jeszcze powiedzieć. Dzisiaj mój wspaniały kierownik oznajmił mi, że jeśli nie zrobię lub nie załatwię tych badań, to się pożegnamy. Ładnie mnie załatwili no nie. Pozdrawiam

Witam
od roku jestem operatorem maszyn,
właśnie dostałem skierowanie od pracodawcy na badania aby zrobić kurs operatora wózka widłowego.

Jestem osobą praktycznie jednooczną,
przyjmując się do pracy
nie przeszedłem badań wysokościowych pow. 3 metrów.
Jak wygląda sytuacja w przypadku operatora wózka?

Czy jako jednooczny mam możliwość zrobienia takiego kursu?
Słyszałem, że coś się ostatnio pozmieniało w tym zakresie.
Czy to prawda?
Jak to wygląda na dzień dzisiejszy?
..

Praca na stanowisku operatora wózków jezdniowych
z napędem silnikowym z mechanizmem podnoszącym
towary na wysokość powyżej 160 cm wymaga
widzenia przestrzennego.

Tak więc na dzień dzisiejszy czyli w 2019 roku
musisz widzieć stereoskopowo, jeżeli chcesz później pracować jako operator wózka widłowego.

Comments for Brak widzenia obuocznego u operatora wozka widlowego

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

May 18, 2017
Rating
starstarstarstarstar
Paranoja i nie jasne przepisy
by: Myslowice

Moja rada dla ciebie, to szukać odpowiedniej przychodni. Też miałem ten problem gdy dwa lata temu właśnie przez brak widzenie obuocznego nie dopuszczono mnie do pracy na wózku widłowym. Teraz jestem osobą bezrobotną i UP przedstawił mi ofertę pracy właśnie jako wózkowy.

Odmówiłem podpierając się stanem zdrowia a UP skierował mnie na badania by to zweryfikować. Nawet nie wiesz jakie było moje zdziwienie gdy zaliczyłem wszystkie badania, a lekarz okulista i psycholog, gdy im powiedziałem o mojej wadzie, powiedzieli, że dla operatora wózka widłowego badanie stereoskopii nie jest wymagane.

Jun 14, 2016
Rating
starstarstarstarstar
PARANOJA
by: Pablo

Mam ten sam problem i widzę, że spychanie na margines to specjalność w tym wszawym kraju.
Kpina z ludzi!Najśmieszniejsze jest to, że za granicą można z tą wadą wykonywać te czynności. PARANOJA! Kto pisał tą ustawę? To jest wykluczanie ludzi, nic więcej!

Nov 18, 2015
Rating
starstarstarstarstar
Petycja
by: Anonymous

Szanowni Państwo,

Dokonałem paru zmian w petycji i starą usunąłem. Tu jest link do nowej petycji w sprawie osób bez widzenia stereoskopowego:
http://www.petycje.pl/petycja/11620/stop_dyskryminacji_-_zmiana_zasad_wydawania_orzeczen_dla_pracownikow_bez_widzenia_przestrzennego.html

Pozdrawiam i liczę na poparcie.

Nov 12, 2015
Rating
starstarstarstarstar
Inicjatywa społeczna - zmiana zasad wydawania orzeczeń dla pracowników bez widzenia przestrzennego
by: Anonymous

Szanowni Państwo,

Zachęcam gorąco do podpisania petycji w sprawie zmiany zasad wydawania orzeczeń dla pracowników bez widzenia przestrzennego przez lekarza Higieny Pracy. Jesteśmy dyskryminowani i spychani na margines mimo iż nasze doświadczenie i umiejętności w pracy dorównują kolegom z widzeniem przestrzennym.

Link do petycji:

http://www.petycje.pl/petycja/11602/wiecej_pracy_i_uprawnien_dla_osob_bez_widzenia_przestrzennego_-_zmiana_rozp._m._zdr._z_dn._30.05.96.htmlPozdrawiam!

Nov 12, 2015
Rating
starstarstarstarstar
Inicjatywa społeczna
by: Grzegorz

Czy jest może jakaś inicjatywa społeczna, która była by za zniesieniem tego głupiego przepisu? Jest to bzdura totalna, a też mam z tym problem a przez wiele lat pracowałem na wózkach wysokiego składu.

Najgorsze jest, tak jak napisał ktoś poniżej, że jesteśmy oceniani poprzez wadę wzroku, a nie umiejętności i radzenie sobie w pracy. Nie mam na koncie żadnych wypadków w pracy na wózku więc dlaczego jestem dyskwalifikowany i spychany na margines przez lekarza, który nigdy nie wykonywał tego zawodu?!

Sep 17, 2014
Rating
starstarstarstarstar
Równoważenie się zaświadczeń lekarskich
by: Anonymous

Witam,

Chciałbym wiedzieć czy posiadając aktualne zaświadczenie lekarskie zezwalające na wykonywanie pracy na stanowisku Kierowcy kat. C (wraz z odpowiednim zaświadczeniem/orzeczeniem psychologicznym do wykonywaniu pracy na stanowisku kierowcy) mogę również obsługiwać wózki widłowe.

Czy posiadane zaświadczenie jest wystarczające czy muszę teraz przechodzić ponowne badania w celu uzyskania zaświadczenia lekarskiego zezwalającego do kierowania wózkami?

Istnieje nadrzędność określonych badań/zaświadczeń bądź możliwość ich "przenoszenia"??

Pozdrawiam
@Warunki zdrowotne są raczej spełnione, ale wymaga to potwierdzenia kolejnym badaniem i orzeczeniem lekarskim typowo dla operatorów wózka widłowego.

Jun 15, 2014
Rating
starstarstarstarstar
Mam to samo z brakiem widzenia
by: jacek

robiłem kurs to było wszystko ok. Ale jak po kilku latach chciałem zrobić badania, to okazało się, że mój brak widzenia przestrzennego mnie dyskwalifikuje.

Jun 22, 2013
Rating
starstarstarstarstar
Badania na operatora wózków widłowych
by: Anonymous

Bardzo Proszę Pana o informację n/t badania na operatora wózków widłowych.
Syn mój ma wadę wzroku.Jednak psychotesty na kierowcę kat B ( jest przedstawicielem handlowym ) przeszedł pozytywnie- nie były tak bardzo restrykcyjne.Czy na operatora wózków widłowych są także takie czy podobnie jak na kat. C? Pragnę zaznaczyć, że ma on widzenie w zasadzie jednooczne - zez zbieżny ale po operacji - jednak niedowidzenie pozostało.

pozdrawiam i czekam na informacje

Jun 22, 2010
Rating
starstarstarstarstar
c.d.
by: Agata

To jest częsty problem w praktyce psychologicznej, ze człowieka kieruje się na badania na samym końcu!

Albo po drogim kursie i potem okazuje się ze badany nie otrzymuje pozytywnego orzeczenia.
A jeszcze gorsze są takie przypadki kiedy ktoś wiele lat pracuje na danym stanowisku

bez badań - bo nikt go nie skierował - a potem ktoś się ocknie i kieruje taką osobę i nagle okazuje się ze osoba badana nie ma widzenia stereoskopowego albo np jest upośledzona umysłowo!

Jun 11, 2010
Rating
starstarstarstarstar
Badania
by: Czlowiek

Witam tez tego sie boje nosze okulary + pracuje jako operator wozka widlowego juz 2,5 roku nikt mi nie robil problemow z badaniami,

ale sie dowiedzialem, ze jest nowy lekarz okulista i nie dopuszcza operatorow przy braku obuocznego. Zareczylem sie z dziewczyna, moja dziewczyna jest w ciazy Nie wiem co zrobic teraz :((((

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania psychotechniczne we Wrocławiu.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.