Brak napadów od dwóch lat i Co robić?

by Zmartwiony
(Polska)

Oświadczenie o konieczności badań po napadzie padaczki

Oświadczenie o konieczności badań po napadzie padaczki

Dzień dobry. Proszę o poradę. Ponad dwa lata temu wystąpiły u mnie napady padaczkowe. Od października 2013 nie miałem napadów. Mimo iż przyjmuje leki chodzę na regularne wizyty nie zostało mi odebrane prawo jazdy.

Przebywałem też w szpitalu po napadzie i także nie otrzymałem pisma, które nakazywałoby oddać prawo jazdy. Od napadu minęły ponad 2 lata. Prawo jazdy posiadam od 3 lat.

Czy muszę gdzieś zgłaszać fakt, że chciałbym znów prowadzić pojazd? Jak powinienem się zachować chcąc nie martwić się kwestiami prawnymi? Z góry dziękuje za odpowiedź.


Moja odpowiedź.
Ponieważ minęło ponad dwa lata warunki do braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdami są teoretycznie spełnione.

Natomiast po kolejnym napadzie padaczkowym zgłosiłbym się do lekarza uprawnionego do badań kierowców, celem podjęcia stosownej decyzji, zgodnej z obowiązującym prawem.

Jeżeli dalej są wątpliwości, co do stanu zdrowia i prowadzenia samochodu, to wcześniejsza konsultacja lekarza medycyny pracy lub neurologa prowadzącego ten przypadek ma również sens.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Padaczka a prawo jazdy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.