Badanie wzroku na kat. C, nyktometria poniżej normy

by Tomi
(gdzieś w Polsce)

Definicja nyktometrii

Definicja nyktometrii

Witam. Postanowiłem zrobić prawo jazdy kat.C, poszedłem do lekarza medycyny pracy, który ten z kolei wysłał mnie do WOMP.Mam wadę wzroku na lewym oku -2,25, na prawym -2,5. Podczas wizyty u okulisty wyszło na jaw, że nie przeszedłem badania nyktometrycznego (nie mogłem przeczytać ostatniej linijki cyferek), pole widzenia ok, kontrast ok, rozpoznawanie barw ok, zeza nie mam, ani astygmatyzmu. Oczywiście pani doktor napisała mi negatywną opinie do Wydziału Komunikacji.


Wczoraj byłem u lekarza okulisty, aby uzyskać receptę na nowe szkła okularowe, przy okazji uzyskałem zaświadczenie do innego lekarza medycyny pracy. Czy jeśli pójdę do innego lekarza medycyny pracy i ten napisze mi opinie (bez badania nyktometrycznego), że mogę robić to prawo jazdy.


Czy to w Wydziale Komunikacji przejdzie, czy już jestem na zawsze określony. Pozdrawiam i dziękuję. Tomasz
Moja odpowiedź
@Jeżeli pierwszy lekarz postępował zgodnie z przepisami, a na to wygląda, to wysłał pismo do wydziału komunikacji, informujące o końcowym wyniku tego badania. Tak więc wydział ma już pierwsze orzeczenie negatywne.


Odradzam więc próbę "oszustwa" i mieszania kolejnego niezbyt sumiennego lekarza w tą sprawę, ponieważ jest spora szansa, a w zasadzie taki obowiązek, że Wydział Komunikacji wystąpi do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy o sprawdzenie poprawności nowego orzeczenia lekarskiego, z zupełnie odmiennym wynikiem.


Nie muszę mówić, że WOMP tylko sięgnie do poprzedniego badania /tej feralnej nyktometrii/ i sprawa wyjdzie szybciej niż się wydaje.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania oczu wada wzroku.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.