Badanie w ciemni-pogorszenie w ciągu roku.

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Badanie pracowników w Ciemni

Badanie pracowników w Ciemni

Co robić, jak pogarsza Ci się widzenie zmierzchowe lub wrażliwość na olśnienie?


Witam.
Mam pytanie. Jestem maszynistą pojazdów trakcyjnych. Podczas ostatnich badań okresowych zaniepokoił mnie jeden fakt. Badanie w ciemni rok wcześniej wyszło dobrze, po roku czasu, na kolejnych badaniach na zdobycie uprawnień badanie wyszło gorzej.
Nieco odstawałem od średniej w czasie. Już mówię o co chodzi.
Badanie to 5 minut w zupełnej ciemności (wzrok przyzwyczaja się do ciemnego otoczenia). Po tym czasie zapalane jest mocne światło, w które musimy patrzeć i czytać nieprzerwanie rząd cyfr lub liter (trwa to około 20 sekund i nie sprawia mi absolutnie żadnej trudności).
Po tym czasie gaśnie światło, w które musimy patrzeć i zapalają się słabo podświetlone figury geometryczne, zapala się tylko jedna z czterech, którą musimy głośno wypowiedzieć osobie nadzorującej badanie.

Miałem problem z tym ostatnim. Co prawda podpisano mi badanie, ale boję się, co będzie w tym roku. Dodam, że na badaniach okulistycznych robionych co pewien czas wszystko wychodzi bardzo dobrze.

Pracuję co prawda z komputerem (prowadzę sklep internetowy) i spędzam przed ekranem około 4 h dziennie. Jednak robię to z przerwami i przy dobrym świetle.
Jaka może być przyczyna pogorszenia wyników tego badania?

Przed badaniem dałem "odpocząć" swoim oczom jakoś 2 dni od komputera.
Pozdrawiam i liczę na pomoc. :)

Moja odpowiedź: Udałbym się do lekarza okulisty, wyjaśnił problem i poprosił o stosowne badania wzroku. Sprawa jest zbyt skomplikowana, aby decydował o tym tylko lekarz medycyny pracy.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.