Badanie po utracie prawa jazdy w WOMP

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Terminowe prawo jazdy po badaniach w WOMP

Terminowe prawo jazdy po badaniach w WOMP

Czy przyznawać się do ilości alkoholu w wydychanym powietrzu, kiedy skierowali cię za jazdę po alkoholu?

Witam serdecznie

Obejrzałem wiele Pana filmów na YT, robi wrażenie. Jutro czeka mnie badanie utracie prawka na 3 latach. Tak, 3 lata, minęły - nie poszedłem w wyznaczonym terminie niestety. To co mnie w tej chwili najbardziej nurtuje, to wiedza lekarza w WOMP.

Czy lekarz dokładnie wie ile osoba ubiegająca się o przywrócenie uprawnień miała promili przy kontroli i czy można przedstawić siebie w nieco lepszym świetle zaniżając tą wartość ? Mam nadzieję, że nie jest to objęte tajemnicą, a jeśli tak to trudno :(.

Pozdrawiam zestresowany, Michał

Comments for Badanie po utracie prawa jazdy w WOMP

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Aug 07, 2017
Rating
starstarstarstarstar
Jak było na badaniach ?
by: Michał

Witam Panie Dariuszu

Także nie taki diabeł straszny.

Tak, jetem już "po". Stwierdziłem jedno - nie ma sensu kłamać i bardziej się pogrążać. Mój podpis ma poświadczać prawdę, jest to dokument wobec czego czułem się zobowiązany poświadczyć nim prawdę.

Jak to było w WOMP w Olsztynie ? W dwóch słowach - naprawdę sprawnie :).

Po wyczekaniu w kolejce do rejestracji nastąpiła - pierwsza wizyta w gabinecie. Tam wywiad, skierowanie na badania, standard:
- okulista
- laryngolog (wraz ze sprawdzeniem motoryki)
- krew
- mocz
- glukoza


Pytania - "jak do tego doszło", "kiedy odstawił pan alkohol" i inne myślę, że raczej standardowe pytania.

Wśród wszystkich, byłem najmłodszy (a mam ponad 30 lat). Do tego te panie badały mnie już nie raz - WOMP jest przy moim zakładzie pracy, więc miały moje wszystkie wyniki, całą historię (chyba z 6 lat) - zawsze wszystko w normie :). To naprawdę dało mi dużą przewagę. Jako inżynier, już na korytarzu czułem lekką przewagę wśród budowlańców, osób wyraźnie z problemami, rolników... Jeden z panów oczekując na swoją kolej przed gabinetem wyszedł na "łyczka", naprawdę budujące.


Panie w gabinecie.

Cóż, badania psychotechniczne zrobione 2 lata wcześniej, samo skierowanie sprzed 3 lat. Mimo to panie było miłe - a proszę mi wierzyć, że nie sprawiały takiego wrażenia. Tutaj byłem pozytywnie zaskoczony. Rozmowa spokojna, powiedziałbym "na poziomie".

No dobrze, najważniejsza chwila, tj. godzina 13 - pojawiły się wyniki z laboratorium i nastąpiła ostateczna rozmowa. Alkoholu nie spożywałem od ponad 5 miesięcy (praca), więc złych wyników się nie spodziewałem. Panie popatrzyły na wyniki, moją "teczkę" i kolejnych pytań po prostu nie było - wszedłem złożyć podpis i odebrać decyzję, tylko jaką ? To mnie niepokoiło. W trakcie gdy jedna z pań przeglądałą wyniki i pisała coś długopisem druga wypełniała formularz do wydruku. Zauważyłem tylko jedno zdanie - "Brak przeciwwskazań...". Kamień z serca, naprawdę ogromna ulga. Objawy syndromu białego fartucha nagle ustały. Panie były miłe do końca. Po złożeniu podpisu, odebraniu kwitku usłyszałem - "panie Michale, jeździć ostrożnie i z głową. Powodzenia na egzaminach i miłego dnia. Do widzenia"


Po powrocie do pracy ciężko było się już skupić :). Naczytałem się, naoglądałem, jak to się może fatalnie skończyć, a wszystko poszło gładko i po mojej myśli.

Ależ się rozpisałem. Od siebie dodam jeszcze na koniec jedno - Panie Dariuszu, naprawdę należą się Panu pokłony za te wszystkie nagrane materiały, omówione rozmaite przypadki i dobre rady. Dopiero po obejrzeniu Pana filmów można czuć się uświadomionym o całym procederze i móc się przygotować do tej jakże stresującej sytuacji. Kawał dobrej roboty, jestem święcie przekonany, że niejednemu to już pomogło.

Cóż więcej można powiedzieć ? Do zobaczenia na drodze ? Tak!

Jeszcze raz - serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam, Michał


P.s.
Przy okazji podrzucam Panu pomysł na materiał - "Co nas czeka po pozytywnej opinii". Cały proceder, począwszy od profilu kierowcy do samego egzaminu (dodatkowe wykłady itp). Spory materiał do obejrzenia :)

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Zaproszenie Badania Kierowców Psychotesty.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.