Badanie kierowcy wg nowych norm unijnych

by Jarek
(Toruń)

Badanie kierowcy wg nowych norm unijnych
Witam Pana

Regularnie analizuję wszystkie maile z forum, które internauci przysyłaja do Pana. Zauważyłem,że kilka przypadków dotyczy interpretacji nowych przepisów unijnych ws dopuszczenia do prowadzenia pojazdów osób chorych na padaczkę. Stąd moje pytanie.

Czy jest możliwe, aby mając pozytywną opinie neurologa prowadzącego, spełniając wszystkie warunki jakie przewiduje ustawa , przywożąc całą dokumentację historii choroby można przyjechać do Pańskiej przychodni ,

aby poddac się badaniu ??? Ciekawy jestem czy miał już Pan pacjentów powołujących sie na nowe przepisy?

Moim celem jest odzyskanie prawa jazdy utraconego po badaniu w WOMP-ie, po informacji o padaczce (1 dzienny atak - 15 lat temu i 2 w ciągu 2 tyg.podczas snu 6 lat temu po chyba zbyt wczesnym odstawieniu leków). Prawo jazdy "B" posiadam od 1994 roku i mam 35 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź

@ Warunek wstępny, to zaświadczenie od swojego neurologa /na karcie z rozporządzenia z kwietnia 2011/, że nie ma Pan napadów od dwóch lat. Musieli byśmy umówić się na dzień, kiedy obecny jest mój neurolog, a potrzebna by była ocena całej dokumentacji neurologicznej. Jeżeli spełnia Pan warunki, to nie widzę problemów, ale terminy ważności są zgodne z rozporządzeniem.


Mój osobisty mail lekarz@krasnicki.com.pl

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.