Badania po wypadku smiertelnym.

by Mirek
(Sułkowice)

wynik badania okulistycznego WOMP

wynik badania okulistycznego WOMP

Witam. Uczestniczyłem w wypadku ze skutkiem śmiertelnym. PO 6 miesiącach od tego zdarzenia zostałem skierowany przez policję na badania psychotechniczne i lekarskie w Wydziale Komunikacji, powiedzieli ze muszę je zrobić w WOMP.

Nadmieniam, że badania miałem ważne robione dwa miesiące przed tym wypadkiem. Ale oczywiście Wydział Komunikacji tego nie uznał. Zgłosiłem się na badania wszystko szło dobrze dopóki pani psycholog nie zajrzała do badań okulistycznych(Pani okulistka na końcu we wnioskach napisała jazda w okularach) i od tego czasu zaczął się problem. Badań nie przeszedłem, ponieważ robi się to w jednym ośrodku, to ani psychotechnicznych ani lekarskich.

Pani doktor powiedziała, ze skoro nie przeszedłem psychotechnicznych, to ona nie może mi wydać badań lekarskich pozytywnych. Odwołałem się, badania miałem w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi. Orzeczenie dostałem tylko lekarskie i też negatywne, na badaniach psychotechnicznych Pani psycholog powiedziała, że nie widzi żadnych przeciwwskazań, ale mniejsza o to bo psychologiczne nie przyszło. Prawo jazdy mam zatrzymane kat: A, C, C+E.

Teraz po upływie roku mogę znowu zrobić te badania i moje pytanie::: czy muszę te wszystkie badania robić w tym samym ośrodku?? (w wydziale komunikacji powiedzieli że tak).

Czy to prawda?? Jeśli Lekarz okulista po badaniu wzroku napisał JAZDA W OKULARACH, to czy psycholog może wydać orzeczenie negatywne?? A , że byłem kierowcą zawodowym zostałem bez środków do życia.
(w załączeniu wysyłam skan badania okulistycznego)
Bardzo proszę o odpowiedz, Pozdrawiam Mirek.

@Odpowiedź
Wydaje mi się, że badania psychologiczne można było robić w innym ośrodku /jeżeli było drugie skierowanie/.

Scan jest niewyraźny, ale okulista pisze coś, o zaburzeniach widzenia obuocznego, co mogło mieć wpływ na końcowe orzeczenie.

Również na początku, trzeba było odwołać się tylko od orzeczenia psychologicznego.

W sumie niepotrzebnie zagmatwana sytuacja

Comments for Badania po wypadku smiertelnym.

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Dec 02, 2011
Rating
starstarstarstarstar
dalsze pytanie
by: Mirek

Witam Panie Darku dziękuję bardzo za odpowiedz. Pytałem w WOMP Pani doktor powiedziała, że nawet jak przyniosę badania psychotechniczne to i tak mnie odeśle do swojego psychologa. Moje pytanie czy może tak zrobić i nie uznać tych badań?? Bardzo proszę jeszcze raz o odpowiedz. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Ja bym jednak zrobił przynajmniej po to, aby się nieco podszkolić. Często psycholodzy uznają te badania.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.