badania okresowe a kat.B

by waldek
(olsztyn)

Witam

Mam taki problem, zostałem skierowany na badania okresowe, w których miałem zaznaczone:

praca przy monitorze ekranowym co najmniej 4h, praca na wysokości do 3m, prowadzenie samochodu służbowego w ramach obowiązków służbowych.

W takcie badań, po skierowaniu mnie na psychotesty wyszło że widzenie stereoskopowe po wyżej normy, ( czyli brak widzenia stereoskopowego ). Noszę okulary, mam od dziecka niedowidzenie oka lewego, zeza nie stwierdzono, prawe, sprawne oko ma ok. 1, jestem dalekowidzem.

Pani w pracowni psychotestów poprosiła o opinie okulisty o w/w problemie, co lekarz zrobił. Wcześniej , lekarz okulista wysłał mnie na badanie specjalistyczne do szpitala, niestety potwierdziły brak stereoskopii, na podstawie tych badań dostałem od lekarza medycyny pracy w przychodni opinię : „Praca na wysokości po wyżej 3m, i brak zgody na prowadzenie pojazdu kat. „B” w ramach obowiązków służbowych, praca przy monitorze ekranowym w szkłach korekcyjnych”Pytanie: czy mogę stracić prawo jazdy ?, czy lekarz medycyny pracy ma obowiązek wysłać jakąś notkę do wydziału komunikacji o odebraniu mi prawa jazdy, czy też pani od psychotestów ma taki obowiązek?

Czy ta cala sprawa tyczy się tylko braku uprawnień do prowadzenia tylko pojazdu służbowego?

Czy może lekarz się pomylił i mogę się odwołać do wojewódzkiego zespołu medycyny pracy i czy sobie nie narobię bigosu jak się okaże ze mogą mi zabrać prawko?

Pozdrawiam Waldek

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania oczu wada wzroku.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.