Prawo jazdy B1 od 16 lat Wrocław i w okolicy

Prawo jazdy B1 od 16 lat Wrocław-na samochodzie Microcar kategoria B1

Prawko dla szesnastolatków oraz młodszych jest temat rozgrzewającym emocje do białości. Jego zwolennicy oraz przeciwnicy chyba nigdy nie dojdą do porozumienia. Nad tym wszystkim wisi widmo prawa jazdy na motor od 24 lat, wprowadzonym w 2013 roku, po nowelizacji zasad.

Efektem tego jest wielu młodych ludzi jeżdżących bez prawka, szczególnie na motorach i w zasadzie uczących się przepisów ruchu drogowego na własnych błędach.[Dobrze jeżeli nie tragicznych w skutkach].

Rozwiązanie problemu widzę w jak najszerszej i najwcześniejszej edukacji młodzieży.

Lekcje religii czy geografii z pewnością są ciekawe, ale wprowadzenie edukacji motoryzacyjnej do szkół z pewnością by nikomu nie zaszkodziło.

Nie widzę tego jako kolejne nudne, przymusowe zajęcia przez panią [przekwalifikowaną z etyki lub wspomnianej geografii ], która nawet nie umie jeździć czy nie rozróżnia Forda od Mercedesa..


Od Prawo jazdy B1

Niestety musiałoby się to oprzeć na jak najszybszym kontakcie z autem i to nie tylko na zasadzie oglądania. Ukoronowaniem wysiłków nie musiałaby być ocena a po prostu prawo jazdy B1 od 16 lat.

Duża część młodzieży ma spore zainteresowania motoryzacyjne. Sam pamiętam, że jako młody chłopiec zbierałem materiały reklamowe różnych firm samochodowych. Były to czasy "czarnej Wołgi", Fiata 125 i 126p oraz innych wynalazków realnego socjalizmu.

O prawdziwych autach można było pomarzyć.Ale pierwsze prawko kat B miałem już w wieku 17 lat.

Z perspektywy czasu uważam, że nie wykorzystanie naturalnej chęci młodzieży do nauki jazdy odbija się potem na bezpieczeństwie uchu drogowego i nas wszystkich.

Nie wierzę, że w systemie oświaty zmieni się cokolwiek. Tym nie mniej niektóre Ośrodki Szkolenia kierowców zaczęły rozumieć rolę młodzieży w systemie nauki jazdy.

Ośrodek Edukacji Ruchu Drogowego i Nauki Jazdy we Wrocławiu zakupił Smarta na B1. Zainteresowanie przekroczyło wszelkie oczekiwania.

Myślą też o jakiejś [bezpłatnej] formie szkolenia na kartę motorowerową.

Auta na b1

Młody człowiek, posiadacz prawa jazdy B1, jest zdecydowanym odciążeniem, szczególnie dla zapracowanych rodziców. Odpada wożenie dzieci do szkoły, na basen czy zajęcia z języka angielskiego.

Prawo jazdy B1 od 16 lat - jego rola nie może być przeceniona. Oczywiście 16-latek nie może być właścicielem auta.

Tym nie mniej często jest to autko firmowe, a nastolatek ma wyrabiane poczucie obowiązku. Samochód trzeba umyć, zatankować i dbać o przeglądy techniczne.


Niestety, prawko B1 ciągle będzie dla wybranych. Wymagana jest zgoda rodziców oraz sfinansowanie edukacji swojego dziecka. Również później koszt utrzymania auta spada na barki dorosłych.

Rozmawiałem z kilkoma osobami [niestety bardziej majętnymi], które wybrały tą opcję. Nikt z nich nie żałował decyzji o wysłaniu swojej pociechy na kurs.

W pewnym sensie jest to obniżenie wieku pełnoletności o 2 lata.
[Za obopólną zgodą rodziców].

Prawo jazdy B1 od 16 lat Wrocław
Więcej informacji na moim blogu

You might like these

Mercedes Smart na B1 - autko we Wrocławiu

Prezent na 18 urodziny Prawo jazdy od 17 lat we Wrocławiu


Jakie auto na kategorię B1 ?

Masz coś ciekawego na temat autka na B1?
Jak to wygląda z punktu widzenia przyszłego właściciela pojazdu ?
Możesz wgrać zdjęcie swojego Daihatsu Cuore na B1 lub Smarta.

Po prostu podziel się z nami!

[ ? ]

Dołącz zdjęcie - Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Prawko B1
i jego zasady

Zapisz się do newslettera!! Zawsze najnowsze informacje o prawku od 16 lat, zwykle w jako filmów wideo z nauki jazdy: Jazda po na placu po Łuku Prawo jazdy B1 Większe auta niż B1 pod nadzorem rodziców?

Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.

Fajne autko dla niepełnoletniej młodzieży: Prawo jazdy B1 od 16 lat