Moje prawo jazdy i różne ciekawe kłopoty z prawkiem.

Moje prawo jazdy jest bardzo kontrowersyjnym tematem od 2015 roku oraz nie zanosi się wcale na lepsze w chwili obecnej po wejściu nowych przepisów.

Z jednej strony niska zdawalność pierwszorazowa w WORD połączona z wysokimi cenami za naukę jazdy, z drugiej konieczność tych uprawnień do pracy zawodowej czy nawet codziennego życia powoduje, że łatwo wzbudzić negatywne emocje.

Nie zanosi się aby zmieniło się specjalnie na lepsze. WORD-y finansują swoje wydatki z opłat za niezdane egzaminy, szkoły nauki jazdy też muszą z czegoś żyć, kursanci nie mają szczególnego wyjścia i błędne kółko się zamyka.Zbyt wiele struktur państwowych oraz innych funkcjonujących wokół pieniędzy szeregowych powstało, aby znalazł się ktoś odważny i oczyścił tą Stajnię Augiasza.

Powoli jednak próbuje się powrócić tylnymi drzwiami do starych sprawdzonych metod /jeszcze z czasów komuny/. Doskonałym przykładem będzie: wprowadzenie zgłoszenia listy kursantów do stosownego urzędu, przed rozpoczęciem kursu w danej szkole.

Z pewnością to proste posunięcie uniemożliwi wszelkie próby antydatowania kursów i potencjalne nadużycia z tym związane.


Auta na b1

Próba ominięcia systemu poprzez zachowania korupcyjne, w chwili obecnej jest z góry skazana na niepowodzenie - nawet jak się jednorazowo udało.

Policja oraz inne służby zamieszczały nawet płatne ogłoszenia AdWords Google pouczające obywateli jak szybko zgłaszać takie przypadki.

Nowe zasady przeprowadzania egzaminów raczej wprowadzą tylko kosmetyczne poprawki. System "moje prawo jazdy" jest tak asekuracyjny i zbiurokratyzowany, że mogę tylko powspominać jak było kiedyś.

Moje prawo jazdy zrobione w 1981 roku było samą przyjemnością. Egzaminator przyjeżdżał do ośrodka szkolenia i zdawało się na tym samym aucie, co wcześniej jeździło. Prawko mam do dziś i poza paroma stłuczkami, nie spowodowałem żadnego wypadku. Było to pomyślane raczej jako kształcenie Narodu niż utrudnianiem życia i permanentnym stressem, czym stało się dzisiaj. Zdałem osobiście jeszcze 3 egzaminy na prawo jazdy /kategoria C, E/B oraz A/ tak więc mam pewne doświadczenie w tym zakresie.

Na koniec zachęcam Ciebie do zamieszczania Swoich historii, związanych z szeroko pojętym tematem "Moje prawo jazdy".


Od Szkoła Jazdy Kursant

Jak sprawdzić moje prawo jazdy we Wrocławiu

Badania prawo jazdy 2023 rok powrót do strony głównej

Nie sądzę aby te opisy zmieniły podejście ustawodawców do tematu prawka, tak aby system stał się normalny tak jak w innych krajach.Polacy powracający z USA, kraju najbardziej zmotoryzowanym na świecie, mówią że uzyskanie tam prawa jazdy nie jest tam żadnym problemem. Niestety korupcja na egzaminach i niski poziom szkolenia jest typowym tematem zastępczym w Polsce /zamiast budowy dróg/.

Poczytaj jeszcze:

Masz Swoją interesującą historię na ten temat?

Masz coś ciekawego na ten temat? Po prostu podziel się z nami!

[ ? ]

Dołącz zdjęcie - Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Moje prawo jazdy we Wrocławiu.

Moje prawo jazdy

Świadectwo kwalifikacji we Wrocławiu.

Świadectwo kwalifikacji Wrocław

Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.