Ból gardła: dobre sposoby i leki

Ból gardła i skuteczne sposoby postępowania. Jest wiele leków czy alternatywnych metod stosowanych podczas leczenia różnych schorzeń gardła.

Generalnie jestem zwolennikiem wizyty u lekarza pierwszego kontaktu lub laryngologa . Wszyscy jednak wiedzą, że dostanie się na wizytę lekarską w sezonie grypowym czy okresie jesiennym jest czystą utopią. Kolejki skutecznie odstraszają nawet najbardziej chorych pacjentów.

Z reguły ratujemy się lekami dostępnymi bez recepty intensywnie reklamowanymi w telewizji. Są to z reguły witaminy, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe czy różne preparaty do ssania.


Od 25 cze 2012 Badania kierowców

Jeżeli 2-3 dniowe samoleczenie nie pomaga, to z reguły wizyta lekarska jest nieunikniona.

Leczenie np ropnej anginy bez antybiotyków /przepisanych na receptę/ jest mało skuteczne i grozi poważnymi powikłaniami.


Jeszcze większym problemem jest diagnozowanie chorób i leczenie bólu gardła u dzieci oraz kobiet w ciąży. Czasami chorobom gardła towarzyszy kaszel, katar czy zapalenie spojówek wymagające innego postępowania.

Używanie jakichkolwiek leków w ciąży, nawet popularnego paracetamolu musi być stosowane z najwyższą rozwagą!!


Każdy z nas ma swoje domowe sposoby na ból gardła. Jeżeli chcesz się z nami nimi podzielić, to serdecznie zapraszam. Należy pamiętać, że nie zastąpią one wizyty u laryngologa, a zamieszczane są wyłącznie w celach informacyjnych. Nie ponosimy również żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie.Dla wierzących jednak w tradycyjną medycynę zdecydowanie polecam konsultacje lekarza laryngologa we Wrocławiu. Lekarza spokojne znajdziesz w wyszukiwarce Google opierając się na opiniach, wystawionych przez jego pacjentów.


Sposoby na ból gardła Leczenie zapalenia gardła

Jeżeli masz jakiś ciekawy sposób "na gardło" wspomagający kurację lekarską to podziel się z nami.

Jeżeli również chcesz zarekomendować dobry/najlepszy specjalistyczny gabinet lekarski laryngologiczny czy innych specjalistów to skorzystaj z tego formularza.

Pomoże to innym podjąć właściwą decyzję. Możesz opisać swoje wrażenia z wizyty u lekarza specjalisty we Wrocławiu czy województwie dolnośląskim.

[ ? ]

Dodaj Swoje Zdjęcie Upload A Picture (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Ból gardła sposoby - powrót do badań na prawo jazdy

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego
Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.

Przedłużenie terminowego prawa jazdy