Badania psychologiczne po kolizji ...

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Zasady badań psychologicznych po kolizji drogowej

Zasady badań psychologicznych po kolizji drogowej

Witam.
Mam pytanie, mój mąż miał kolizję dostał wyrok art.86. Na 6 miesięcy wstrzymane prawo jazdy. Za 2 miesiące kończy mu się kara podczas kolizji był trzeźwy, nikomu nic się nie stało..


i moje pytanie: czy będzie musiał robić badania psychologiczne i ewentualnie badania w WOMP?

Żeby wiadomo było co robić, bo ze starostwa nic nie przyszło..z góry bardzo dziękuję Pozdrawiam Moja odpowiedź: Starosta wcześniej czy później dowie się o tym zdarzeniu, a wtedy wyśle stosowne skierowanie na badania psychologiczne. Oczywiście jeżeli ten wypadek spełnia kryteria, które są opisane w akcie prawnym poniżej.

Ich podstawą prawną jest artykuł 82 ustęp 1 punkt 7 Ustawy o kierujących pojazdami.

Teoretycznie jest możliwe skierowanie na badania lekarskie do WOMP, ale tylko w przypadku informacji ze szpitala lub lekarza czy innej osoby, że istnieją uzasadnione zastrzeżenia co do stanu zdrowia.

Z opisu tej sytuacji nie za bardzo to wynika. Jeżeli jednak ten kierowca utraciłby przytomność, wystąpiły jakieś napady o symptomatologii padaczkowej lub coś podobnego, to skierowanie byłoby obowiązkowe.

Zapraszam Cię do komentarza tego przypadku, szczególnie jak przeszedłeś podobną procedurę po identycznym zdarzeniu drogowym.

Również, gdyby prowadził nietrzeźwy, to skierowanie na badania lekarskie byłoby obligatoryjne, nie mówiąc o odpowiednio bardziej surowym wyroku sądowym.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Pytania i Odpowiedzi -Gdzie, za ile, czy?.

Dokonaj szybkiej rejestracji internetowej i zapisz się na wizytę do Dr Kraśnickiego




Obejrzyj filmik o mojej Firmie!

Przychodnia badań kierowców i profilaktycznej medycyny pracy we Wrocławiu.